The dream is now the Real- zatím :-)

1. března 2014 v 14:24 | Teri, Sisi
Dámy a pánové.
Těch, co nám poslali ty příspěvky atd. bylo jenom tři (čekaly jsme to.. ale jsme mile překvapené, že jste se přihlásili!!)
Víme, že výsledky měly přijít až 20.3. ... Ale prostě někteří už jsou netrpěliví. Zde jsou dvě díla a nejlepší přidám jindy!

Chimney Story

Tušení

Černota zahalila celé město. Poslední světla zhasla a obchody zavřely. Otevřen byl jenom a pouze jeden jediný. Ale i ten měl za chvíli zavírat. A ten vlastnil Haylin strýc Matt. Hayley už se chystala ke spánku, když vtom na ni Matt zavolal: "Hayley, ukliď ještě ty konzervy ve skladu. Však ti to neublíží!" "Strýčku, nemohu zítra? Bolí mě hlava a asi na mě něco leze. Víš, jak to myslím."

Strýček nevěděl. Nepochopil to. Neuvědomoval si, co obnáší puberta a vývoj dívky. Myslel, že je to jenom pouhá rýma. Ale Hayley určitě nechtěla vykládat. Postavila se před strýčka a snažila se udělat nějakou grimasu, aby jí dovolil už jít spát.

Hayleyni rodiče zemřeli při autonehodě před pěti lety. Soud Hayley svěřili do péče pratetě Markytě, ale ta by se o ni nedokázala postarat. Markyta pořád prosila svého tehdy padesátiletého syna, Matta, aby se o osmiletou Hayley postaral. A tak s Hayley Matt utekl pryč. Nikdo nic neřešil. Ale Hayley to chtěla vyřešit. Strýček na ní pěl celým svým srdcem, miloval ji jako svou vlastní. Nikdy by jí neublížil a nikdy by na ni nezvýšil hlas. Neudělal by nic proti její vůli.

"No dobrá, vezmi si paralen." Matt nad tím mávl rukou. Hayley si povzdychla, ale byla ráda, že má pokoj.

Bylo půl druhé ráno. Hayley se probudila a šla se napít dolů. Když rozsvítila malou lampičku, spatřila na stole vzkaz:

Milá Hayley,
myslím, že potřebuješ nějaké rodinné zázemí. A taky školu. ...


Hayley totiž do školy nechodila. Proto neměla žádné přátele a od svých devíti let pracovala ve strýčkově obchodě s potravinami. Hayley moc chtěla do školy chodit, ale bohužel- nebyly peníze.

... Proto jsem se rozhodl, že použiji své celoživotní úspory a věnuji je tobě. Dohodl jsem ti rodičovskou péči u jedné milé paní. Jmenuje se Jill Watersonová. Je jí třicet osm let. Má dva syny a jednu dceru. Takže má už nějaké zkušenosti. Myslím, že mé srdce už slábne a co nevidět jsem pryč. Prosím, neber to tak, že tě nemám rád. Ale už nevydržím dlouho a nechci, aby se ti něco stalo. Až se zítra ráno probudíš, vejdi do mého pokoje a otevři skříň. Tam najdeš malou přihrádku, kde se ukrývá velká plechová schránka. Klíč najdeš pod červenou knihou na polici. Otevři schránku, zbal si své věci a utíkej na adresu, kterou ve schránce najdeš. Na nic jiného nemysli.
Tvůj Matt.


Hayley se divila, proč by měla utíkat. Najednou uslyšela známý tón kolem svého ucha- její budík.

Probudila se. Všechno to byl jen sen? A co ten dopis?

Utíkala, jak si ze snu pamatovala, do strýčkova pokoje. Ale z toho, co viděla, začala šílet. Strýček ležel na posteli bez hnutí, otevřené oči bez života se na Hayley nepřítomně dívaly. Hayley poznala, že je zle.

Otevřela skříň. Všechno našla, jak strýček psal. Tedy, aspoň v tom snu. Ve schránce našla adresu, ale i peníze. Přesně dvě sta tisíc dolarů. Sebrala všechno a schovala si to do svého velikého batohu. Potom si sbalila pár věcí, deníček a ještě naposledy políbila se slzami strýčka na čelo.

Paní Jill ji mile přivítala. Dívka měla všechno. Policie souhlasila s touto adopcí.
Hayley začala chodit do školy, měla dva starší bratry Jacka a Petera a mladší sestru Klementinu, o kterou se ráda starala.
Tak se Haylin sen stal vlastně skutečností. Byla to předpověď lepšího života, i když se neobešla bez smrti milovaného strýčka Matta.

Fredy Kruger

Básnička

" Sen se stal konečně skutečností ! 
... do chýše přišli mi tito hosti :
Yan Pytschuss, Frantischekk Wozembouch, 
Dann Kraawa, Frett Drschka a Jossef Pouch,
Wondratschkowa a Bartoschowa,
Jimm Picall, Tomm Flaxa a Rudolf Kloball !
Chýš svědkem jest strašného mejdanu !
... " Kamže jsme chodili na stranu "? 
hovoří hostitel Libor Kradlla
" Na velkou : do hrnců, umývadla, 
na malou ? většinou z balkonu !"
Veselo bylo jim v saloonu !

Tito dva získávají diplom!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama